Volvo Truck Gökdenizler

Türkiye

Gizlilik

Volvo Group gizliliğe önem verir. Bizlere kişisel bilgilerinizi sağlayarak gösterdiğiniz güvene değer veriyoruz. Kişisel bilgilerinizi, daima adil ve bize olan güveninize layık bir şekilde kullanacağız.

 Hangi bilgileri topladığımız, bu bilgilerle ne yaptığımız, bu bilgileri kimlerle paylaştığımız ve sorunuz olduğunda kiminle iletişime geçmeniz gerektiği konusunda size karşı daima şeffaf olacağız.

Genel web sitesi gizliliği

Kimliğinizi açıklamadan Volvo Group web sitesi evrenini kullanabilirsiniz. Web sitelerine eriştiğinizde standart olarak topladığımız bilgilerin ayrıntıları aşağıda açıklanmıştır. Hizmetlerimizden herhangi birine kaydolursanız veya formlar aracılığıyla bizimle iletişime geçerseniz, kaydınızla bağlantılı olarak verilerinizin nasıl işlendiği hakkında ayrıntılı bilgi alırsınız.

Denetleyicinin ve Grup Gizlilik görevlisinin kimliği ve iletişim bilgileri

AB Volvo ("VOLVO"), kişisel verilerin denetleyicisi olarak, yürürlükteki veri koruma yasaları ve yönetmelikleri kapsamında sizinle ilgili kişisel verilerin işlenmesinden sorumludur.

Kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili sorularınız varsa lütfen gpo.office@volvo.com adresinden veya şu iletişim bilgileriyle posta göndererek veya telefon ederek VOLVO'nun grup gizlilik görevlisi ile iletişime geçin:

AB Volvo, Att: Grup Gizlilik Ofisi, Departman AA14100, VGHQ, SE-405 08 Göteborg, İsveç 

+46 (0)31 66 00 00 

VOLVO hangi kişisel veri kategorilerini, hangi amaçla ve hangi yasal temele dayanarak işler?

Herhangi bir VOLVO web sitesine eriştiğinizde, web tarayıcınız teknik yönden aşağıdaki verileri ("günlük verileri") web sunucumuza otomatik olarak iletecek şekilde yapılandırılır (ardından, bu verileri günlük dosyalarına kaydederiz):

  • Erişim tarihi
  • Erişim zamanı
  • Yönlendiren web sitesinin URL'si
  • Alınan dosya
  • Aktarılan veri hacmi
  • Tarayıcı türü ve sürümü
  • İşletim sistemi
  • IP adresi
  • İnternet erişim sağlayıcınızın etki alanı adı

Bu bilgiler, yalnızca kimliğinizin belirlenmesine izin vermeyen bilgilerdir. Bu bilgiler, tarafınızdan talep edilen içeriğin doğru bir şekilde iletilmesi için teknik amaçlar açısından gereklidir ve bilgilerin toplanması, web sitelerini kullanmanın kaçınılmaz bir yanıdır. Günlük verileri, web sitemizi ve web sitemizin temel işlevselliğini iyileştirmek için yalnızca istatistiksel amaçlarla analiz edilir. Volvo, kişisel verilerinizi yasal temele dayalı meşru menfaat temelinde işleyecektir. VOLVO'nun meşru menfaatleri, web sitelerini adil iş uygulamalarına göre yönetme ve web sitelerinin kullanılabilirliğini ve işlevselliğini sürdürme menfaatini içerir. 

Tanımlama bilgileri
Web sitesini kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için web sitesini kullanımınızla ilgili verileri toplamak üzere tanımlama bilgileri ve izleme pikselleri kullanıyoruz. Bu kullanım verilerinin toplanması ve bir kullanım profilinin oluşturulması, bir tanımlama bilgisi kimliği kullanılarak anonim bir şekilde gerçekleştirilir. Bu kullanım profillerini yalnızca anonim bir şekilde oluşturur ve depolarız ve bunları, adınız veya e-posta adresiniz gibi kimliğinizi açığa çıkarabilecek diğer bilgilerle birleştirmeyiz.

Tanımlama bilgileri, programları çalıştırmak veya bilgisayarınıza virüs bulaştırmak için kullanılamaz. Tanımlama bilgilerinde yer alan bilgilerle, gezinmeyi basitleştirebilir ve web sitelerimizin doğru görüntülenmesini kolaylaştırabiliriz.

Her web sitesinin, bir kullanıcı olarak söz konusu sitedeki tanımlama bilgileri kullanımını tam olarak görebileceğiniz kendine ait tanımlama bilgileri bildirimi vardır. 

Verilerin üçüncü taraflara iletilmesi

VOLVO, kişisel verilerinizi işleme amacını gerçekleştirmek için gerekmesi durumunda veya yasaların veya düzenlemelerin gerektirmesi durumunda, Avrupa Birliği veya Avrupa Ekonomik Alanı (AB/AEA) dışındaki şirketler de dahil olmak üzere kişisel verilerinizi diğer Volvo Group şirketleriyle paylaşabilir. VOLVO ayrıca, kişisel verilerinizi işleme amacını gerçekleştirmek için gerekmesi durumunda AB/AEA dışındaki şirket ve tedarikçiler de dahil olmak üzere kişisel verilerinizi üçüncü taraf şirketler ve tedarikçilerle paylaşabilir.

Volvo Group web sitesi evrenini sunmak için bir dizi farklı hizmet sağlayıcıyla çalışıyoruz. VOLVO, geçerli veri koruma yasalarının gerektirdiği şekilde kişisel verilerinize yönelik yeterli koruma düzeyi sağlayan uygun korumaların mevcut olduğundan emin olacaktır. .

Diğer web sitelerine bağlantılar

Web sitelerimiz diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu sitelerin operatörlerinin veri koruma hükümleri ile uyumluluğu veya uyumsuzluğu üzerinde hiçbir etkimiz yoktur.

VOLVO kişisel verilerinizi ne kadar süreyle saklayacak?

VOLVO, kişisel verilerin toplanma amacını gerçekleştirmek için gerekli olduğu sürece kişisel verilerinizi saklayacaktır. 

Veri koruma haklarınız

VOLVO'dan, VOLVO'nun işlediği kişisel verilerle ilgili bilgi ve bu kişisel verilere erişim talep etme hakkınız saklıdır. Ayrıca yanlış olması durumunda kişisel verilerinizin düzeltilmesini ve kişisel verilerinizin silinmesini talep etme hakkına da sahipsiniz. Ayrıca kişisel verilerinizin işlenmesinin sınırlanmasını talep etme hakkına da sahipsiniz. Bu, VOLVO'nun belirli koşullar altında kişisel verilerinizi işlemesini sınırlamasını talep ettiğiniz anlamına gelir.

Ayrıca meşru menfaate dayalı işleme veya doğrudan pazarlamaya yönelik işlemeye itiraz etme hakkına da sahipsiniz. VOLVO'nun kişisel verilerinizi işlemesi onaya veya sözleşmesel yükümlülüğe dayalıysa ve otomatikse veri taşınabilirliği (kişisel verilerinizin başka bir denetleyiciye aktarılması) hakkınız da olur. 

Ayrıca VOLVO'nun kişisel verilerinizi işlemesiyle ilgili olarak denetleyici bir kuruma şikayette bulunma hakkına da sahipsiniz.